سندروم چیست

سندروم از رفتارهای ناخودآگاه شما صورت می گیرد که از باورهای دیگران ساخته شده است. رفتارهایی هایی که توسط ما صورت می گیره و ما متوجه آنها نیستیم. ذهن ناخودآگاه ما از ۶۰۰۰ سال قبل شروع به شکل گرفتن کرده است تا کنون زمانی که اجداد ما در بیابانها، کوه ها و جنگل ها زندگی می کردند. یکی از ناخودآگاه های ما ترس است، ترس برای اجداد ما به این صورت تعریف می شد که اگر از جلوی غاری و یا بیشه ای رد میشدند، مراقب خطرات احتمالی چون شیرهای وحشی باشند که مورد حمله قرار نگیرند و ما الان هم زمانی که از جلوی غاری و مکان تاریکی گذر می کنیم باورمان بر اینست که حیوان وحشی ای به ما حمله ور می شود و وجود ما را ترس فرا می گیرد و از آنجا به سرعت دور می شویم ولی الان دیگر هیچ حیوان وحشی ای در آنجا حضور ندارد و این ذهن ناخودآگاه ماست که مارا فراری می دهد و ما این چنین رفتارهای اشتباهی را سندروم می نامیم.

همچنین ذهن نا خودآگاه ما طرح کلی از زندگی ما از زمان کودکی تا کنون است. به طور مثال زمانی که شما میخواهید رانندگی یاد بگیرید ابتدا که پشت فرمان می نشینید آینه را تنظیم می کنید بعد صندلی، دنده یک عوه کلاژ حالا دنده وای خدای من اون ماشین پیچید جلوی من و شایدم بومب، که برای خیلی از راننده های تازه کار این اتفاق میفته ولی بعد یه مدت پشت فرمون صحبت میکنیم چیزی میخوریم و یا به محل کارمون بدون دقت به مسیر میرسیم. این بدون اینکه برسیم همون ذهن ناخود آگاه ماست.

مغز ما آموزش میبینه یک سری از کارهایی که مرتب انجام میشه رو حذف کنه و وظیفه انجام اونها رو میده به مغز ناخودآگاه و به صورت خودکار اون کار انجام میشه و یا اگه شما در یک محیط پر سر و صدا کار می کنید گوش شما دیگه اون صدا ها رو نمیشنوه در واقع اون گوش نیست که نمیشنوه بلکه اون مغزه که صدا ها رو حذف میکنه ولی اگه یک شخص تازه واردی به اون محیط وارد بشه مورد اذیت واقع می شود.

در جایی دیگه شنیدم شخصی در کودکی مورد سوء قصد قرار گرفته شده بوده و میخواستن اونو در آب خفه کنند و آن شخص در بزرگسالی هنوز هم ترس از آب داشت و با تغییر باورهاش تونسته بود که از آب لذت ببره.

وقتی در خانواده ای زندگی  می کنی که پدر مادر همیشه بگویند ازدواج همراه درد است زمانی که ازدواج میکنید با این باور اشتباه همراه هستید که ازدواج دردناک است.

اگر شما این رفتار ها را شناسایی نکنید جلوی شما را برای رسیدن به خواسته هایتان می گیره و اگه با تلاش زیاد هم به خواستتون برسید این یه موفقیت کوتاه مدته. مثالی برایتان می آورم، سوار ماشینتان شده اید و بوی بدی در ماشین پیچیده شده است و شما تلاش می کنین که با بوی عطر این بوی بد رو از بین ببرید و شیشه ها رو میدین پایین، ولی این بو هنوز از بین نرفته و تو ماشین شماست، روش از بین بردن بو اینه که منبعشو پیدا کنین و وقتی زیر صندلی رو نگاه میکنید و چشمتون به یک میوه گندیده میفته که از نظر دور مونده بوده.

توسط |۱۳۹۸-۳-۲ ۱۰:۴۸:۲۰ +۰۰:۰۰خرداد ۲ام, ۱۳۹۸|بهبود شخصی دسته بندی ها|برچسب ها: , |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه