چگونه از رقبا جلو بزنم

داستانی ژاپنی می‌گوید فردی پیش استادش می‌رود و از استاد می‌پرسد چطور می‌توانم از رقبایم پیشی بگیرم؟

استاد خطی روی شن می‌کشد و می‌گوید کاری کن کوتاه شود.

شاگرد با دستش بالای خط را از روی شن‌ها پاک کرد و گفت کوتاهش کردم.

استادها معمولاً درس‌های خود را به‌صورت عملی آموزش می‌دهند. استاد یک خط بلند کنار خطی که در ابتدا کشیده بود کشید و گفت حالا کوتاه شد. این روش مدیریت در ژاپن است. برای اینکه بتوانیم از رقبایمان پیشی بگیریم نیازی نیست که آن‌ها را کوتاه کنیم.

زمانی که مشتری پیش ما می‌آید و از رقیب شما بد می‌گوید بایستی در جواب بگویید: «ایشان از کسبه خوب شهر هستند و حتماً اشتباهی شده است». با این کار مشتری می‌گوید چه انسان بزرگی هستید و بااینکه رقیبش بد گفته ایشان تعریفش را کرده.

یکی از راه‌هایی که می‌شود از رقیب پیشی گرفت این است که نیم ساعت قبل از رقیب فروشگاهمان را بازکنیم و نیم ساعت بعدازآن تعطیل کنیم. در شهرستان‌ها به علت اینکه منازل نزدیک محل کار است معمولاً کسبه ساعت ۹ صبح به بعد سرکار می‌روند و ظهرها هم برای نهار و استراحت تعطیل می‌کنند.

زمانی که ما زودتر فروشگاه را باز می‌کنیم و دیرتر تعطیل می‌کنیم افرادی هستند که فقط در آن ساعت‌های خاص می‌توانند خرید کنند مانند کارمندها و اینجاست که شمارا انتخاب می‌کنند و درزمانی که شما از همه زودتر به محل کار خود می‌روید و بقیه فروشگاه‌ها تعطیل هستند فروشگاه چه کسی خودش را به همه نشان می‌دهد و مثل ستاره در شب تاریک می‌درخشد؟

مشخص است فروشگاه شما که تصمیم گرفته‌اید زودتر به محل کسب درآمد خود بروید و با پیشرفت خود از رقیب پیشی بگیرید. با این کارتان نه‌تنها به خودتان و خانواده اتان خدمت کرده‌اید بلکه باعث شده‌اید کاسبی شهرتان هم پیشرفت کند.

اگر فردی چنین تصمیمی بگیرد و با این دیدگاه پیش برود که خودش را رشد دهد در سال‌های نزدیک شاهد پیشرفت‌های بزرگی خواهیم بود.

توسط |۱۳۹۸-۶-۲۲ ۱۱:۴۷:۳۷ +۰۰:۰۰خرداد ۵ام, ۱۳۹۸|کسب و کار دسته بندی ها|برچسب ها: , , |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه