تمام انرژی‌تان

تمام انرژی‌تان
برای اینکه بتوانیم به اهداف بزرگ دست پیدا کنید مجبوریم از سختی‌های زیادی گذر کنیم؛ داستان پدری که تنه درخت دویست کیلویی را که روی بدن فرزندش افتاده بود؛ بلند کرد را شاید شنیده باشید. اینجا پدر مجبور بود که فرزندش را نجات بدهد و این کار را انجام داد ولی اگر به‌جای پسرش، ماشین یا چیز دیگری بود می‌توانست تنه درخت را بلند کند؟
هنگامی‌که رفتارمان برخاسته از انگیزه‌هایی است که برای خودمان خیلی دلپسند و لذت‌بخش نیست، دست به بهانه‌‌تراشی می‌زنیم تا به رفتار خود ظاهر پسندیده‌تری بدهیم. علت این همان مغز ابتدایی ماست که فقط می‌خواهد ما را زنده نگه دارد. رشد و پیشرفت ما هیچ اهمیتی برایش ندارد. ما قادر به کار هایی هستیم که حتی به فکرمان هم نمی‌رسد.
زمانی که به مدرسه می‌رفتید یادتان است؟ تا شب امتحان از درس خواندن خبری نبود و شب امتحان می‌خواستیم تمام کتاب را یکجا بخوانیم ولی نتیجه مطلوبی نمی‌گرفتیم و شروع می‌کردیم به بهانه‌تراشی و دلیل آوردن که به این دلایل نتوانستم درس بخوانم.
فردی که از اداره خود اخراج گردیده است؛ علت اخراج خود را چنین توجیه می‌کند: من چون آدم متملقی نبودم و چاپلوسی رئیس را نمی‌کردم اخراج شدم. درصورتی‌که بی‌کفایتی و عملکرد ضعیف وی علت اصلی برکناری او بوده است. مثل سارقی که به یک سوپرمارکت دستبرد میزند هنگام بازجویی می‌گوید که صاحب سوپرمارکت مستحق آن بوده است و یا برداشتن چند قلم جنس، از ثروت صاحب آن نخواهد کاست.
در صورت دیدن این‌چنین رفتاری از دیگران باگذشت، اما با خودتان جدی باشید. تنها راه رهایی از این سندروم این است که برای رسیدن به اهدافتان برنامه‌ریزی کنید و از تمام انرژی‌تان بهره ببرید.


از تمام انرژی‌تان.

ورزشکاری که برای سلامتش ورزش می‌کند از «انرژی‌اش» استفاده می‌کند ولی یک قهرمان از «تمام انرژی‌اش» برای رسیدن به پیروزی استفاده می‌کند.
ابوعلی سینا می‌گوید: «گر برای یک اشتباه هزار دلیل بیاورید، درواقع هزار و یک اشتباه از شما سرزده است»
مسئولیت تمام‌کارهای زندگی‌مان را خود به عهده بگیریم و بهانه‌تراشی نکنیم. از تمام انرژی‌مان برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم تا به‌جای یک بازنده که همیشه بهانه می‌آورد قهرمان زندگی خود بشویم.
تمرین عملی
در اینجا سه نکته وجود دارد که می‌توانیم با انجامشان این ایده‌ها‌ را عملی کنیم.
اول، برای دست پیدا کردن به‌مراتب بالاتر در زندگی می‌بایست مسئولیت تمام و کمال زندگی خود را به عهده بگیریم.
دوم، همیشه فرض کنیم لحظه نهایی فرارسیده است و باید از تمام انرژی‌مان استفاده کنیم. زمانی که این اتفاق می‌افتد برای ما تمرینی صورت گرفته است که قوی‌تر می‌شویم و به خواسته‌هایی که آرزویمان بود؛ دست پیدا می‌کنیم.
سوم، عاشق خودت باش و از تمام انرژی‌ات برای رسیدن به آرزوهایت استفاده کن.

توسط |۱۳۹۸-۷-۱ ۲۲:۴۱:۲۱ +۰۰:۰۰مهر ۱ام, ۱۳۹۸|منتخب سردبیر دسته بندی ها|برچسب ها: , , , , , |بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه